O nás

Vítáme Vás na stránkách chovatelské stanice

ruských modrých koček Rosa Felina*CZ

Ruská modrá kočka se mi vždy líbila, její štíhlá postava, krásná modrá barva a krátká srst a zejména výrazné modrozelené oči tohoto plemene. Cestu k samotnému chovu mi otevřela až kříženka ruské modré kočky Lili, o kterou jsem však brzy přišla.
Za čas, v roce 2009, jsem si domů dovezla ruskou modrou kočku s průkazem původu Elissu z chovatelské stanice Signál. Z celého vrhu mne zaujala právě ona, především její odstín srsti a už v tak nízkém věku její do modrozelena zbarvující se oči.
Spolu jsme pak navštívily pro obě vůbec první výstavu koček. Výstavní atmosféra, ono napětí ve vzduchu a radost z jejího úspěchu, to vše nás zcela pohltilo.
Odtud už vedla jen krátká cesta k založení chovatelské stanice ruských modrých koček Rosa Felina*CZ a touze předávat radost z kočičích přátel v podobě ruské modré kočky dál. 
V současné době naši chovatelskou stanici Rosa Felina*CZ tvoří tři ruské modré kočičky a krycí ruský kocourek Puccini. Jsou součástí naší rodiny a kromě obrovského množství lásky se jim snažíme dopřát tu nejlepší péči a pohodlí.